Mesafeli Satış Sözleşmesi

GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

Kişisel olarak tanımlanabilecek bilgilerinizi bizimle paylaşmanız, size bir dizi fırsat sunabilmemize olanak tanır. Böylelikle, yaptığınız alışverişi kaydedip bu alışverişin size hak kazandırdığı tüm olanaklardan yararlanabilirsiniz; İlgi alanlarınıza yönelik bilgiler talep edebilirsiniz; Size özel mesajlar alabilir ve ilgi alanlarınızla ilgili özel fırsatlardan haberdar olabilirsiniz; Bilgilerinizi paylaşmanız ürünlerimizi geliştirmek için pazar araştırmaları gerçekleştirmemize, müşterilerimize daha duyarlı hizmet vermemize ve web sitemizi iyileştirmemize imkan tanıyacaktır. sitetescil.com, kullanıcılarının ilettikleri kişisel bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında, üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Toplanan bilgiler satın aldığınız hizmeti size fatura etmek için kullanılacaktır. Kişisel bilgiler, ad soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik bilgileri içermekte olup kısaca Gizli Bilgiler olarak anılacaktır. Bu bilgiler sistemimizde güvenli bir şekilde saklı tutularak, hiç bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılamaz ve rahatsız edici reklam ve başka amaçlarla kullanılmayacaktır. İnternet Sitesinden her kişisel bilgi toplandığı zaman; kendisinin veri uygulamalarından sizi zamanında ve uygun bir biçimde haberdar edecektir; Açık ya da gizli olabilecek olan muvafakatiniz ile kişisel bilgilerinizi kişisel bilginin hassaslığı, yasal şartlar ve diğer faktörlere bağlı olarak toplayacak, kullanacak ve iletecektir; kişisel bilgilerinizi sadece özel, sınırlı amaçlar içerisinde toplayacaktır. Topladığımız bilgiler, toplanma amacı doğrultusunda ilgili, yeterli ve abartısız olacaktır. Kişisel bilgilerinizi asıl olarak toplanma ya da sizin bilahare muvafakat ettiğiniz amaç ile tutarlı biçimde işleyecektir; Kişisel bilgilerinizin amaçlanan kullanımı açısından güvenilir, gerçek, tam ve gerekli olduğunda güncel olmasını sağlamak için makul adımları atacaktır;

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ:

SÖZLEŞMENİN KONUSU

a) HemenWebsitesi’in hazırlamış olduğu hazır web paketinin kiralama yoluyla kullanılması için HemenWebsitesi ile ALICI arasında yapılmış sözleşmedir. b) Web sitesi, sipariş formunda “Fatura Adresi” olarak belirtilen kişinin üzerine kayıt edilir ve site üzerindeki haklar burada T.C kimlik numarası/Vergi Numarası verilen kişiye/şirkete ait olmaktadır. Sipariş formunda belirtilen e-posta adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir. Bu sözleşme, Web Sitesi’nin kiralanması ve kullanılması sırasında HemenWebsitesi ile ALICI arasındaki ilişkiyi düzenler.

SÖZLEŞMENİN SÜRESİ

Bu sözleşme, ALICININ HemenWebsitesi sitesi üzerinden veya HemenWebsitesi Bayi aracılığı ile ilgili Web Sitesi siparişi vermesiyle başlar ve ALICININ seçtiği domain adı altında Web Sitesi’nin kurulumunun yapılarak yayına girmesiyle geçerlilik kazanır ve 1 yıl boyunca devam eder. 1 yıl sonunda sözleşme feshedilmemişse ve yıllık kiralama ücreti ALICI tarafından HemenWebsitesi hesabına yatırılmışsa yenilenmiş sayılır.

ÜCRET VE ÖDEMELER

Sözleşmeye konu olan ilgili web sitesinin kiralama ücreti sipariş formunun bulunduğu ilgili sayfamızda belirtilmiştir. Sipariş esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplama yapılır ve ALICININ bu ücreti kredi kartı veya banka havalesi ile ödemesi sonucu 1 gün içerisinde Web Sitesi aktif edilir ve bunun sonrasında ALICIDAN sözleşmenin kapsadığı yıl için ilave bir ücret talep edilmez. Kiralama ücreti yıllık ödenmesi gereken domain, hosting ve yazılım güncellemelerini kapsayan ücrettir.

HİZMET

a) HemenWebsitesi tarafından kullanıcıya sunulan hosting alanına belirtilen 1 (adet) domain tanımlaması yapılır. Bu domain adının değiştirilmesi istenemez, bu alan bir başkasına satılamaz, kiralanamaz. Bir başkasının kullanımına sunulamaz. Domain kayıt esnasında, domain kayıt bilgileri (whois) için fatura bilgileri esas alınır.
b) ALICI Web Sitesi hizmeti alırken, HemenWebsitesi sunucularındaki hosting sistemini, mail sistemini, programları aynen kabul etmiş sayılır.
c) Web sitesine bilgi, fotoğraf vb. girişi ALICI tarafından yapılır.
d) Uluslararası domain tescillerinde, http://www.onlinenic.com adresindeki şartlar ve kurallar geçerlidir. Müşteri tescil hizmeti alırken bu şartları kabul etmiş sayılır.

TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI

a) ALICI, Web Sitesi’ni sözleşme süresi boyunca kullanma hakkına sahip olur. Dolayısıyla Web Sitesi’ı üçüncü şahıslara veya kuruluşlara devredemez, kiralayamaz ve satamaz.
b) ALICI, Web Sitesi’nde telif ve lisans haklarına muhalif program ve içerik yayınlanamaz. ALICI, Web Sitesi içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. ALICI, oluşturduğu içeriğin T.C. yasalarına aykırı olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. İçeriğin aykırılığından doğabilecek aksaklıklarda SİTETESCİL hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir.
c) HemenWebsitesi , ALICININ hizmetine sunduğu Web Sitesi’nin sözleşme süresi boyunca teknik aksaklıklar ve zaruretler dışında devamlılığını ve çalışabilirliğini taahhüt eder.
d) ALICI, Web Sitesi’nde panel yardımıyla yapamayacağı bir şeye yönelik talepte bulunduğu taktirde HemenWebsitesi talebi değerlendirerek yerine getirip getirmeyeceğine kendisi karar verir.
e) Web Sitesi sadece HemenWebsitesi ‘ın belirlediği sunucularda yayınlanır. ALICI istediği başka bir sunucuda Web Sitesi’nin yayınlanmasını talep edemez ve web sitesi için HemenWebsitesi ‘in mülkiyetinde olan altyapıya ait dosyaları talep edemez. Web Sitesi üzerindeki tüm düzenlemeler, sadece ALICI’ya tahsis edilen panel üzerinden yapılabilir. SİTETESCİL, ALICIYA Yönetim Paneli şifreleri dışında ayrıca bir ftp şifresi ve ftp alanı tahsis etmez.
f) HemenWebsitesi , sözleşme süresince ALICI sitesinin teknik zaruretler ve mücbir sebepler dışında her zaman ulaşılabilirliğini garanti eder.
g) ALICI, HemenWebsitesi web paketlerini kullanarak yaptığı yayınların içerisinde porno içerikli resim, yazı, video vb. barındıramaz.
h) ALICI, Web Sitesi’ın en altında HemenWebsitesi ‘ın telif vb. haklarını hatırlatıcı yazının bulunmasını ve bu yazıya hemenwebsitesi.com web sayfasına bağlantı verilmesini kabul eder.
i) HemenWebsitesi, Web Sitesi ile ilgili değişiklikleri, gelişmeleri, yeni hizmet ve ürünleri hakkında açıklayıcı bilgileri Yönetim Panelleri aracılığıyla yapabilir.
j) ALICI, HemenWebsitesi ‘ın sunduğu e-posta sunucudan ve hesaplarından kötü amaçlı ve spam mail gönderemez. Günde en fazla 100 adet e-posta gönderebileceğini kabul eder.
k) HemenWebsitesi , ALICI’nın mail hesaplarını kötü amaçlı kullandığını ve spam mail gönderdiğini belirlemesi durumunda e-posta hizmetini süresiz olarak kesme hakkına sahiptir. Mücbir Sebepler Doğal afetler, yangın, terör, sosyal patlamalar (büyük çaplı isyan çıkması, genel grev vb.), hastalık, tutukluluk, mevzuat tarafından getirilen yasaklamalar, büyük ekonomik krizler, iflas, Türk Telekom ve domain kayıt firmasından kaynaklanan teknik sorunlardır.
l) ALICI, alan adını HemenWebsitesi ‘e transfer etmek istemesi durumunda, sürecin takibi tamamen ALICI’ya aittir. ALICI, alan adının alındığı mevcut firmanın paneli üzerinden işlemin tamamlanıp tamamlanmadığı kontrol eder, eğer transfer bir nedenden dolayı başarısız olduysa işlemin tekrar başlatılması için HemenWebsitesi ‘e talepte bulunabilir. Transfer edilemeyen alan adlarıyla ilgili olarak HemenWebsitesi herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
m) HemenWebsitesi ’ın hizmet vermeyi reddetme hakkı saklıdır.
n) HemenWebsitesi tarafından gönderilmiş e-postaya kırk sekiz (48) saat içinde cevap verilmemesi halinde, ALICI’ya sunulan servis askıya alınabilir ya da sonlandırılabilir. Suistimale ilişkin her konu, hata, raporlama/e-posta aracılığıyla müzakere edilmek ve kırk sekiz (48) saat içinde cevaplandırılmak zorundadır.
o) HemenWebsitesi , web sitesinin yayına başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık süresini YÖNETİM PANELİ’nde sürekli gösterir ve süre bitiminin son bir ayında panelin üst kısmında ayrıca gösterir. Ayrıca HemenWebsitesi e-mail aracılığıyla tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hizmetin süresinin uzaması ile ilgili hatırlatma maili gönderir. Hatırlatma mailinin teknik aksaklıklar nedeniyle ALICI’ya ulaşmamış olmasından dolayı ALICI, HemenWebsitesi ‘den hiç bir maddi (tazminat, zarar tazmini vb.) talepte bulunamaz.
p) HemenWebsitesi , mail hizmeti için yedek alma hizmeti sunmamaktadır. ALICI, maillerinin yedeklerini kendi almakla yükümlüdür. Web Sitesi’nin siteye dair yedekleri ise haftalık olarak alınır.


SÖZLEŞMENİN FESHİ

ALICI, kullanım süresi sonunda web sitesi hizmetini almak istemediği takdirde sözleşme feshedilmiş sayılır. ALICININ programı sözleşmeye aykırı bir biçimde kullanımının tespiti ya da ödemesini zamanında yapmaması halinde HemenWebsitesi sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Sözleşmenin feshi halinde önceki dönemlere ait ödemeler ALICIYA iade edilmeyecektir. HemenWebsitesi , web sitesinin yayına başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin bitiminden en az 15 gün önceden e-mail aracılığıyla tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hizmetin süresinin uzaması ile ilgili yeni içerik ve ödeme şartlarını gönderecektir. Yeni dönem için verilecek hizmetin içeriği müşteri/kiracı tarafından olumsuz görüş bildirildiği takdirde alınacak hizmetlere karşılıklı son verilebilir.

CEZA

a) Bu sözleşme şartlarında olabilecek her türlü anlaşmazlıklarda İstanbul mahkeme ve icra dairelerinin yetkili olacağını taraflar kabul ederler. İşbu sözleşme verilen hizmetin başlamasıyla geçerlilik kazanır. GÜVENLİK Bireysel/kurumsal abonelik işlemleriniz için belirlediğiniz şifrenizi güvende ve gizli tutmak için azami dikkati gösteriniz ve yetkisiz kullanımları engellemek amacıyla gerekli önlemleri mutlaka alınız. Şifrenizi bir yere not ederek, hemenwebsitesi.com personeli dahil olmak üzere üçüncü bir kişiye söyleyerek ve/veya üçüncü kişiler tarafından anlaşılmasına yol açacak şekilde bir yere kaydederek ya da “Site”ye giriş yaptıktan sonra bilgisayar ekranını gözetimsiz bırakarak ifşa etmeyin.

KULLANICI ADI VE ŞİFRE

“hemenwebsitesi.com”a kayıt olurken ve hizmet satın alırken doldurulması zorunlu tutulan alanlarda doğru, güncel ve tam bilgi vermeyi Kabul ediyorsunuz. Kayıdı müteakip, “Hizmet”e ve kayıt gerektiren sayfalara erişim sağlayabilmeniz için tarafınıza bir şifre verilecektir. Şifrenizle “Hizmet”e erişim sağlamanızın sonucunda gerçekleşen tüm aksiyonlardan siz sorumlusunuz. Şifrenizin ve “Hizmet”e erişimde bulunurken kullandığınız cihazın güvenliğini temin etmek sizin sorumluluğunuzdur. Bu Hüküm ve Koşulların şifrenizi ifşa ettiğiniz herhangi biri tarafından ihlali, sizin tarafınızdan yapılan bir ihlal olarak algılanacaktır. Şifrenizin yetkisiz bir kullanıcı tarafından öğrenilmesi durumunda, bizi bu hata ya da yanlışlıktan derhal haberdar edersiniz. Münhasır ve mutlak takdir yetkimiz ile, şifrenizi ve kullanıcı adınızı dilediğimiz zaman değiştirme hakkını saklı tutarız. Belli “Hizmet”ler için, bir kullanıcı adı ve şifre seçmeniz gerekebilir. Her türlü “Hizmet” için: Seçtiğiniz kullanıcı adı, müstehcen, tehdit edici, ırkçı, bölücü, küçük düşürücü, milli güvenliğe aykırı, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı ve üçüncü kişileri tahkir edici nitelikte olamaz ya da herhangi bir üçüncü kişinin fikri mülkiyet ya da müseccel haklarını ihlal edemez; ve Kendi münhasır ve mutlak takdirimizle tarafınızca seçilen kullanıcı adının uygunsuz olduğunu düşünmemiz halinde, tarafınıza bildirimde bulunarak ya da bulunmadan bu kullanıcı ismini kullanmanızı reddetme ve engelleme hakkımız saklıdır. Zaman zaman şifrenizi ve kullanıcı adınızı değiştirebiliriz ve bize sağladığınız irtibat bilgilerini kullanarak her türlü değişikliği size bildiririz.

FİKRİ MÜLKİYETİ

“Site”de bulunan sayfa ekranları, bilgi, her türlü “İçerik” ile, tema ve materyallerin ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, hemenwebsitesi.com’a ve/veya hemenwebsitesi.com ile sözleşmesi olan üçüncü kişilere aittir. “Site”nin içerdiği bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent ve/veya diğer tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları sitetescil.com adına saklıdır. Bu bağlamda, hiçbir açık veya imalı, tam ya da basit ruhsat-lisans verilmemektedir. hemenwebsitesi.com’un yazılı izni alınmadığı sürece, “Site”nin başka şekillerdeki kullanımı yasaktır. Hiç kimse, önceden hemenwebsitesi.com’nun yazılı iznini almadıkça, “Site”nin belli bir kısmını başka bir web sitesinde kullanamaz veya başka bir web sitesine bağlantı kuramaz. hemenwebsitesi.com tescilli markası, logo veya marka adı, izinsiz kullanılamaz veya çoğaltılamayacağı gibi, alan adı ve benzeri uzantılı alan ve alt alan adları, hiçbir şekilde kullanılamaz.

ÜÇÜNCÜ ŞAHIS SİTELERİ, YÜKÜMLÜLÜKLER VE YASAL UYARI

Hizmet vasıtasıyla iletilen ya da erişilen üçüncü şahıslara ait içeriğin güvenliği ya da konusu üzerine tam bir kontrol sağlayamaya biliriz ve yasa dışı ya da hukuka aykırı içeriğin iletiminden ya da alınmasından hiçbir surette sorumlu değiliz. 5651 Sayılı Yasanın 4.maddesi gereğince de içerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içeriklerden sorumlu değildir. Hizmetler, diğer web sitelerine, kaynaklara ve/veya iletişim şebekelerine bağlanmak için tarafınızca kullanılabilir. Bu üçüncü kişilere ait sitelerin içeriğinden ya da Hizmetlerinden hiçbir surette sorumlu değiliz. İletişimlerinizin güvenliği temin etmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz, Interneti ve/veya Hizmet tarafından erişim sağlanan üçüncü şahıslara ait websitelerini ya da içeriği kullanmanızdan kaynaklanan her türlü kayıp ya da zarardan dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. Yazılımı ile ilgili zorluklar veya sonuçlara dair herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük taşımamaktayız. Üçüncü kişilere ait bir web sitesinden, herhangi bir sitetescil.com web sitesine, herhangi bir biçimde hiperlink bağlantısı yaratılmadan önce, mutlaka yazılı iznimizin alınması gerekmektedir. Bu tarz bir kullanım ücrete tabi olabilir. sitetescil.com, bu tarz bir bağlantı nedeniyle Sizin veya üçüncü tarafın uğradığı hiçbir kayıp veya zarardan sorumlu değildir.

HİZMETİN DURDURULMASI VE SONA ERDİRİLMESİ

“hemenwebsitesi.com’un sağlamış olduğu web sitelerinde; İçerikleri ya da “Hizmet”lerin işlevini zaman içinde güncellemek ya da yükseltmek için; Sizin bu Koşulları ihlal ettiğinizi ya da ihlal edebileceğinizi düşünmemiz halinde sitenizin yayınını durdurma hakkımız bulunmaktadır. Bu Sözleşme’nin hüküm ve koşullarının muhtemel bir ihlalini araştırmak ya da engellemek için Hizmetlere erişiminizi durdurursak, bu Sözleşme bu durdurma süresinde de geçerli olmaya devam edecektir. Hizmetin tümü ya da bir kısmına erişiminizi sona erdirebiliriz: Hizmete erişiminizi sona erdirirsek, Hizmette depolamış olduğunuz tüm bilgileri, e-mailleri ve verileri silme hakkımız bulunmaktadır. Bu sebeple, tüm bilgilerin kopyalarını Hizmetten ayrı olarak başka herhangi bir depolama cihazında saklamanızı öneririz.

İADE POLİTİKASI

Tüketicinin korunması hakkındaki 4077, 4822 no lu kanunlara göre ayıplı mal ve hizmetlerin tanımı yapılmış ve iade şartları belirlenmiştir. İadenin istenebilmesi için ürün ve hizmetin tekar satılabilirliğine zarar gelmemesi gerekmektedir. Bu bakımdan; – Alan adı satışı ya da transferi: Herhangi bir kişi, kurum, ya da ürün adına tahsisi gerçekleştirilmiş ya da transfer edilmiş alan adları tescil olduğu süreler içerisinde tekrar satışı gerçekleştirilemiyeceği için iadesi mümkün değildir. – Ürün / hizmet iade isteği 15 gün içinde yapılmış olmalıdır. – Ürün / hizmet iade isteği E-Posta yolu ile yapılmalıdır. – İade isteyebilmek için ürün / hizmet ile ilgili ödemenin yapılmış olması gerekmektedir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde bankanın aldığı kredi kartı komisyonu iade tutarından düşülecektir. – Lütfen dikkat : iade talebinde bulunduktan sonra e-posta ile faturanızla ilgili bilgilendirileceksiniz. İade edilecek ürün / hizmet ile ilgili iade faturası düzenleyerek göndermeniz gerekmektedir. Fatura düzenlemenin mümkün olmadığı hallerde size ulaşan faturanın geri gönderilmesi gerekmektedir. Eğer henüz fatura size postalanmamış ise herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. İade faturasının tarafımıza ulaşmadığı hallerde fatura kdv bedeli iade tutarından indirilir. – Kargo, posta vb. ulaşım masrafları ile para iadesi için yapılan masrafla iade tutarından indilir. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Kişisel verileriniz koruma altında
HemenWebSitesi olarak, müşterilerimizin özel hayatlarının gizliliğine saygı duyuyor ve önem veriyoruz. Bu nedenle müşterilerimizin kişisel verilerinin kullanılmasında, müşterilerimizin temel hak ve özgürlüklerini korumak amacıyla yürürlükte olan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu* hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Biz bu verileri;

• Her zaman güvenle saklıyor,
• 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ve ilgili sair mevzuat kapsamında sunulmakta olan ürün ve hizmetlerde,
• İlgili mevzuattan kaynaklanan saklama, bilgilendirme, raporlama ve ilgili diğer yükümlülüklerin yerine getirilmesinde,
• Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve diğer ilgili görevli/yetkili mercilerin bilgi ve belge taleplerinin karşılanmasında,
• Şirketimizin diğer ürün / hizmetlerini sunulabilmesi için,
• Akdedilen hizmet sözleşmesinin gereğinin yerine getirilmesinde kullanıyor,
• Hiç kimseyle paylaşmıyoruz.

Dilediğiniz zaman bize başvurarak;

• Kişisel verilerinizin kullanılma amacını,
• Hangi kuruluşlarla ve ne amaçla paylaşıldığını öğrenebilirsiniz.
• Eksik ya da hatalı kaydedilen ya da kullanılan bilgilerinizin düzeltilmesini,
• Kanunda öngörülen şartlar sağlanmışsa bilgilerinizin silinmesini ya da yok edilmesini, isteyebilirsiniz.

Kanun kapsamındaki haklarınızdan yararlanmak için başvurularınızı yazılı olarak kimlik fotokopinizle birlikte bilgi@sitetesicl.com adresine gönderebilirsiniz, detaylı bilgi almak için TBMM’nin resmi internet sitesinden kanunu inceleyebilirsiniz.